Niewielki salon

Urządzamy mały salon

Mały salon to wbrew pozorom wielkie wyzwanie! Wielu osobom wydaje się, że tak niewielkie pomieszczenie nie może sprawiać trudności w przypadku urządzania. Jednak, aby było ono w pełni funkcjonalne i trendy warto nieco nagłowić się i pomyśleć nad odpowiednimi rozwiązaniami.

Salon w pełni funkcjonalny

Aby stworzyć salon, który będzie w pełni funkcjonalny musimy zastanowić się, na czym tak naprawdę nam zależy. Przede wszystkim warto stworzyć sobie kącik, w którym bez przeszkód będziemy mogli spotykać się ze znajomymi. Dobrze także wydzielić strefę relaksu, tworząc w niej kącik telewizyjny. Wcześniej dobrze jest przygotować sobie plan – najlepiej rozrysować pomieszczenie i odpowiednio rozplanować umieszczenie mebli.

Jasne kolory przede wszystkim

W przypadku małych pomieszczeń musimy stawiać na jasne, nieprzytłaczające kolory. Najlepsze będą aranżacje w pastelach, bieli czy innych stonowanych barwach. Dobrze odbijają światło, a przy tym nie sprawią, że całość wyda się optycznie mniejsza. Biel powinna być tutaj podstawą. Postawmy też na spójność kolorystyczną – najlepiej dodać kolorowe dodatki, jak poduszki, które zawsze możemy wymienić na inne niż stosować daną barwę np. na całej ścianie.

Meble i dodatki

Podstawą takiego pomieszczenia są praktyczne meble i dodatki. W małym salonie nie ma miejsca na zbędne przedmioty, które jedynie zagracą przestrzeń. Meble nie mogą również przytłaczać. Najlepiej jest wybrać zabudowaną szafę, kanapę z możliwością spania czy rozkładany stolik. To rozwiązania, które mogą przydać się w przyszłości. Postawmy też na lustra, które dodadzą optycznej przestrzeni. Świetnie sprawdzą się meble ze szklanymi frontami.

Zostaw komentarz