Duży salon

Upcykling – sposób na urządzenie dużego salonu

Duży salon oznacza jedno – wielką przestrzeń do wykorzystania. To także świetne miejsce, w którym możemy pobawić się z aranżacją. Lubisz częste zmiany, nie boisz się nowości, a dom jest przestrzenią do urządzania? Jeśli tak, to idealnym rozwiązaniem dla ciebie jest upcykling we wnętrzach, czyli modny sposób, aby tanim kosztem urządzić duży salon.

Czym jest upcykling?

Upcykling to przetwarzanie z pozoru niepotrzebnych odpadów, które można przerobić na funkcjonalne meble do salonu. To nie tylko ponowne wykorzystanie mebli, to po prostu zbudowanie ich od nowa. Przede wszystkim korzysta się tutaj z europalet.

Nurt zwany upcykling przede wszystkim wywodzi się od „luźnego” stylu życia, ale posługują się nim także znani, światowej sławy designerzy.

Korzystamy z europalet

Podstawą tego stylu jest budowanie mebli z tzw. europalet. Dotąd traktowane były one po macoszemu, jednak okazuje się, że są na tyle duże i na tyle funkcjonalne, że przy ich użyciu można zbudować np. stolik, kanapę czy meble ogrodowe. Dlatego też znakomicie sprawdzą się np. w salonie. Z ich pomocą stworzymy modną sofę, wykorzystując jedynie paletę, materac oraz poduszki.

Zajmie ona zdecydowanie więcej miejsca od tradycyjnej kanapy, jednak w dużym pomieszczeniu możemy sobie na to pozwalić. Wybierając europaletę sprawdźmy, czy posiada ona wzmocnienia i nie jest popękana. Tylko taka posłuży nam przez naprawdę długi czas. Świetnie sprawdzą się też stare skrzynki, które możemy z powodzeniem przerobić na półki czy stolik na kółkach. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej inwencji i możliwości.

Zostaw komentarz