Style

Stylowy salon w klimacie glamour

Każdy miłośnik eleganckiego stylu doceni z pewnością takie miejsce jak salon. W końcu to niejako wizytówka wnętrza. Miłośnicy blichtru docenią styl, jakim jest glamour. Łączy się on z klasą, blichtrem oraz wygodą. Dzięki temu zyskamy miejsce, w którym przyjmowanie gości będzie przyjemne. Odrobina luksusu to coś, na co w pełni możemy sobie pozwolić.

Salon w stylu glamour

Glamour to styl, który przede wszystkim łączy w sobie przepych, dużo błysku oraz elegancji. Najważniejsze są tutaj zdobienia oraz dekoracje, które dodadzą mu uroku. Takie pomieszczenie jest pełne różnych dodatków oraz atrybutów. Przede wszystkim nawiązuje ono do baroku czy stylu rokoko. Rządzą tutaj dwa główne nurty – łączenie kolorów, by całość była nieco przytłaczająca oraz multum dodatków.

Nowocześniejsze glamour zakłada, że budujemy wystrój na zasadzie kontrastu. Oznacza to, że łączymy np. biel z czernią. Dodaje się tutaj także elementy w innych barwach, np. wszelkie odcienie fioletu, złota czy żywsze odcienie.

Meble w salonie glamour

Ponieważ salon to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu warto postawić tutaj na funkcjonalne meble. Przede wszystkim nie możemy zapominać o fotelach, kanapie czy stoliku kawowym. Dopasujmy wszystko do kolorystyki ścian, dobierzmy żakard lub pikowanie. Naturalnie – wszystko z złocie lub innym blichtrowym kolorze. Możemy również wybrać okrągłą pufę w ostrym kolorze. Świetnie sprawdzi się również szezlong czy kryształowy żyrandol – nieodzowny element eleganckiego wystroju.

Zostaw komentarz