Meble i dodatki

Stylowy misz masz, czyli czy warto szaleć?

White interior with grass

Style angielskie, industrialne, skandynawskie – jest ich naprawdę wiele. Coraz częściej jednak dochodzi do nierozdzielania, a łączenia ze sobą różnych aranżacji. Dzisiaj najmodniejszym, i w zasadzie najpopularniejszym sposobem na niecodzienną aranżację w mieszkaniu jest połączenie minimalizmu z klasycyzmem.

Jak wybrać, i co ze sobą połączyć?

Geometria oraz klasyka. Połączenie ze sobą tych dwóch elementów wydaje się niemożliwe. Obecnie coraz częściej spotyka się niekonwencjonalne podejście.

Dobrym przykładem łączeń są kolory. Zdarza się, że do ciemnego wnętrza o różnych odcieniach szarości dodamy coś czerwonego, żółtego lub niebieskiego. Ewentualnie odwrotnie. Mocno kolorowe wnętrze zneutralizujemy przy pomocy bieli lub szarości. Szeroka paleta możliwości pozwala nie tylko na kontrastowanie barw, lecz także na niekonwencjonalne rozwiązania w przypadku mebli.

White interior with grass

Prostota mebli bywa przytłaczająca i chłodna. Chcąc tego uniknąć wielu projektantów, postanawia użyć przeróżnych dodatków, i to nie byle jakich. Niech zatem nas nie zdziwi proste surowe wnętrze, a w nim krzesła i stół z obrusem w stylu angielskim lub przepych, np. salonu, stonowany przy pomocy obrazów mniej ciepłymi barwami.

Nie obawiajmy się eksperymentować. Ostatecznie nie ma złej, ani dobrej kombinacji. Są jedynie przesadzone. Chcąc jednak uniknąć pewnych niedociągnięć, warto zasugerować się już gotowymi rozwiązaniami, które możemy znaleźć w wielu magazynach designerskich lub Internecie przy użyciu odpowiednich kluczowych słów.

Zostaw komentarz