Niewielki salon

Stylizacja salonu w bloku

stylizacja salonu w bloku

Salon z bloku najczęściej spełnia kilka funkcji. Może być jadalnią, sypialnią, pokojem dziennym czy miejscem zabaw dzieci. Ze względu na ograniczoną przestrzeń powinien zostać zaprojektowany tak, aby pozwolić domownikom na swobodne korzystanie z jego uroków. Jednak mając niewiele miejsca, stylizacja salony w bloku może sprawiać kłopoty. Na szczęście w internecie możemy znaleźć wiele inspiracji i pomysłów na pokój dzienny, które pozwolą zaprojektować salon w bloku sposób przemyślany i funkcjonalny.

Styl dopasowany do ciebie

Szukając inspiracji do pokoju dziennego w bloku zastanów się przede wszystkim jakie funkcje ma spełniać. Czy potrzebujesz jedynie miejsca do spędzania wolnego czasu, a może będzie to także miejsce spożywania posiłków czy kącik do pracy? Od tego jak będziesz korzystać z salony zależy, jakie elementy muszą się tam znaleźć. Nawet przy mocno ograniczonym miejscu możesz znaleźć inspiracje i pomysły na pokój dzienny, które spełnią Twoje oczekiwania.

Światło!

stylizacja salonu w blokuJednym z najważniejszych elementów przy stylizacji salonu w bloku jest światło. Niewielkie pomieszczenia z małymi oknami często są ciemne, przez co wydają się ponure i jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości. Szukając inspiracji dla pokoju dziennego w bloku zwróć szczególna uwagę na kilka źródeł światła. Wybierz górne oświetlenie z kilkoma gałęziami, tak aby oświetlić jak największą część pokoju. Warto zainwestować także w lampki, które ustawimy w rogu. Ciekawym pomysłem są także coraz bardziej popularne cotton balls. Te niewielkie świecące kulki nie tylko sprawią, że wnętrze wyda się bardziej przytulne, ale także odpowiednio oświetlone. Możemy powiesić je na ścianie lub położyć w okolicach sofy czy stolika. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Unikaj ciemnych barw

Stylizacja salonu w bloku powinna opierać się raczej o jasną kolorystykę. Wszystko po to, aby rozjaśnić pokój i optycznie go powiększyć. Jeżeli nasz salon ma kształt prostokąta, poszukaj inspiracji na pokój dzienny w bloku, zawierających takie zabiegi i sztuczki, które optycznie zmniejszą dysproporcje ścian. Mogą to być panele z odpowiednim deseniem lub dywan w pasy. Bez znaczenia będą także zasłony i używane materiały. Zrezygnuj raczej z ciężkich tkanin, na rzecz lżejszych materiałów. Jeżeli zawieszasz zasłony w oknie, pamiętaj żeby sięgały do ziemi, dzięki czemu salon wyda się wyższy. Jak widać stylizacja salonu w bloku nie jest łatwa i stanowi często wyzwanie nie tylko dla domowników, ale i architektów wnętrz. Na szczęście należy trzymać się kilku zasada, aby cieszyć się pięknym salonem, nawet w starym budownictwie.

Zostaw komentarz