Meble i dodatki

Stolik kawowy – idealny mebel do każdego salonu

Stoliki kawowe to meble, które znakomicie sprawdzą się w salonie. Korzystać z nich będziemy codziennie – zarówno wtedy, gdy pojawią się goście, jak i w sytuacji, gdy jesteśmy sami i relaksujemy się przy ulubionej kawie czy herbacie. Postaw na ten mebel, by uzyskać bardzo funkcjonalne pomieszczenie.

Stolik na miarę potrzeb

Stoliki do kawy to meble, które znajdą swoje zastosowanie w każdym salonie. Warto dopasować go tak, by pasował kompozycyjnie do wnętrza. Nie warto wybierać zbyt jasnego lub ciemnego modelu, który nie będzie się komponować z resztą pomieszczenia. Warto go dopasować np. do naszego zestawu wypoczynkowego. Warto pamiętać o tym, że stolik należy dopasować do wnętrza, a nie odwrotnie.

W zależności od naszych potrzeb wybierać możemy w różnych wielkościach stolików. Przede wszystkim nasz model powinien być mniejszy i niższy od sofy. Zbyt wysoki stolik nie będzie wygodny – najczęściej tego typu meble posiadają od 110 długości do standardowej szerokości 60 cm.

Rodzaje blatów

Stoliki kawowe mogą posiadać różne rodzaje blatów – podobnie, jak tradycyjne stoły. Najczęściej tutaj wybiera się model szklany, który jest bardzo stylowy, a jednocześnie nowoczesny. Tym bardziej, ze wszelkiego rodzaju zabrudzenia w bardzo łatwy sposób możemy usunąć właśnie ze szkła. Niestety – widać tutaj smugi, a jednocześnie łatwo je porysować. Warto więc postawić na podkładki pod kubki czy talerze.

Drugim typem blatów są modele drewniane – dobrze zabezpieczone i konserwowane mogą służyć przez naprawdę długi czas. Wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji. Kolejnym rodzajem są modele łączące ze sobą oba te materiały, a także naturę, np. ratan.

Zostaw komentarz