Duży salon

Nietypowe propozycje na wystrój salonu na Boże Narodzenie

wystrój salonu na Boże Narodzenie

Bożonarodzeniowe dekoracje domu nie muszą być nudne! Świąteczną atmosferę można wprowadzać do mieszkania już praktycznie od początku grudnia. Kto powiedział, że trzeba czekać dłużej? Wystrój salonu na Boże Narodzenie jest naprawdę bardzo ważny. Dekorowanie pomieszczenia jest jednym z ciekawszych i przyjemniejszych przeżyć związanych z tym okresem. Warto zapalić świeczkę, włączyć kolędy i dekorować mieszkanie tak, jak tylko mamy na to ochotę. Nie masz pomysłu na bożonarodzeniowe, piękne dekoracje świąteczne? Zobacz nasze nietypowe propozycje!

Postaw na dekorację schodów

wystrój salonu na Boże NarodzenieJeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem schodów w swoim domu – nie zapominaj, że są one tak samo ważne jak reszta pomieszczeń. Nie ma, co ukrywać, że schody są znakomitym miejscem na bożonarodzeniowe dekoracje do domu. Warto ozdobić je świątecznymi ornamentami. Na balustradzie dobrze jest umieścić iglaste girlandy lub świąteczne łańcuchy. Pięknie prezentować się też będzie łańcuch z lampek ledowych. Jeśli zdecydujesz się na girlandę przypominająca prawdziwą sosnę czy świerk, możesz na gałązkach zawiesić bombki. Świetnie wyglądać też będzie zieleń oprószona sztucznym śniegiem.

Piękne dekoracje świąteczne w stylu retro

wystrój salonu na Boże NarodzenieDekoracje bożonarodzeniowe w stylu retro to prawdziwy strzał w 10. W tym sezonie na choince zdecydowanie nie powinno zabraknąć takich elementów. Warto więc postawić na drewniane zawieszki, przewleczone jutowym sznurkiem. Będą się pięknie prezentować w zestawieniu z innymi, naturalnymi ozdobami. Kolejnym świetnym wyjściem będzie wybranie i postawienie w domu takich dekoracji, które znajdują się w naszej rodzinie od wielu pokoleń. Połączymy tym samym trendy oraz tradycję.

Własnoręcznie zrobione dekoracje

Czy wiesz, że dekoracje do domu nie muszą być tylko kupne? Zdecydowanie bardziej sprawdzą się te, które można wykonać w domowym zaciszu! Piękne świąteczne dekoracje bez przeszkód można wykonać z papieru czy szyszek. To samo tyczy się ozdób choinkowych. Z filcu można wyciąć gwiazdki, renifery, czy aniołki. Ręcznie można ozdobić styropianowe bombki, a z papieru można wykonać retro gwiazdki. To wspaniałe zajęcie z pewnością zintegruje całą rodzinę.

Zadbaj o wystrój salonu na Boże Narodzenie

Mając swój własny dom można w pełni zadbać o magię świątecznego wystroju. Do wyboru mamy wiele możliwości na przystrojenie naszego salonu. Zdecydowanie warto postawić na specjalne, bożonarodzeniowe akcenty, które wypełnią dom magią.

wystrój salonu na Boże NarodzenieNie należy zapominać o:

  • Bombkach na stojaku, bombkach na choince czy bombkach leżących np. przy świecznikach. Doskonale się prezentują, odbijają pięknie światło.
  • Łańcuchach świątecznych czy girlandach, które przyozdabiają całe pomieszczenie
  • Śnieżnych kulach, które pięknie będą wyglądać na komodzie czy kominku
  • Ozdobach na stół, takich jak stroiki, gałęzie sztuczne lub naturalne, które będzie można wspólnie, całą rodziną przyozdobić kokardkami, dzwoneczkami, gwiazdkami czy spinaczami z małymi, drewnianymi Mikołajami
  • Wiszących przy kominku czy na komodzie skarpetach
  • Figurkach prezentujących Św. Mikołaja, konika na biegunach, choinkach czy innych elementach świątecznych jak np. Dziadek do orzechów

Zostaw komentarz