Meble i dodatki

Meble do salonu w stylu lat 60-tych i 70-tych

meble w stylu lat 60-tych

Styl lat 60 i 70-tych wraca do łask nie tylko w modzie, ale również w aranżacji wnętrz, a dokładnie w specjalnych liniach mebli stylizowanych na te z minionych dekad. Przykładem takich rozwiązań są meble duńskie, które nawiązują do stylistyki z lat 60- i 70-tych, jednak oparte są na minimalistycznym wzornictwie, modnym obecnie na całym świecie. Dominuje w nich elegancka biel, która daje poczucie czystości i komfortu, ale uzupełniona jest kontrastującymi akcentami w kolorze dębu sonoma, co nadaje całości ciepła i gustownego charakteru.

Kolekcja mebli jak wehikuł czasu

Miłośnikom mebli, które przypominają te produkowane kilkadziesiąt lat temu, ale w oparciu o aktualne trendy – minimalizm przypadnie do gustu kolekcja mebli Delta od Meble Pumo, która powstaje w Danii z płyty meblowej w kolorze białym i dębu sonoma, natomiast nogi wykonywane są z litego drewna dębowego. Elegancka biel tych produktów nie tylko daje poczucie czystości i komfortu, ale rozświetla również akcenty, które przypominają naturalne drewno. Ich zadaniem jest kontrastowanie z czystymi, białymi fragmentami mebli, a także nadanie całości ciepła i eleganckiego wyglądu.

meble w stylu lat 60-tych

materiały prasowe

Jedna kolekcja, wiele produktów

W skład prezentowanej kolekcji wchodzą takie produkty, jak stolik RTV, stolik kawowy, regały na książki czy komoda. Dziś mebel, na którym stoi telewizor musi pomieścić również odtwarzacz DVD, Blu-Ray, konsolę do gier czy zestaw kina domowego, a jednocześnie nie zakłócić ładu i harmonii, a zadanie to spełni szeroki stolik RTV, na którym stać może telewizor o maksymalnej wielkości 45 cali. Jego cztery wnęki i dwie szuflady z metalowymi prowadnicami, pozwalają na rozmieszczenie urządzeń peryferyjnych i odtwarzaczy, które potrzebne są do korzystania z uroków nowoczesnego telewizora. Z kolei stolik kawowy pozwoli cieszyć się kawą w gronie rodziny i przyjaciół, co często jest najprzyjemniejszą rzeczą, jaka może się zdarzyć w weekendowe popołudnie. Aby spotkanie nabrało jeszcze bardziej eleganckiego charakteru, warto podać kawę na ciekawym stoliku. Stolik posiada nie tylko wnękę na prasę, ale też funkcjonalną szufladę na drobiazgi. Dzięki temu, łatwiej utrzymać będzie na stoliku porządek. Do modernistycznego salonu wpasuje się też doskonale mebel z pojemną szufladą i pięcioma wysokimi półkami, które pomieszczą spory księgozbiór. Odznacza się on awangardowym wzornictwem, przejawiającym się w unikalnej, pochyłej konstrukcji, dzięki której zbiór literatury zostanie efektownie zaprezentowany.
Dopełnieniem salonowej kolekcji jest komoda. Spora płyta jej blatu pozwala na zaprezentowanie domowych dekoracji, pamiątek i nagród, a pojemna szuflada i funkcjonalne szafki staną się idealną skrytką na wiele potrzebnych drobiazgów. Sześć dębowych nóżek zdobi i ociepla, ale przede wszystkim zapewnia stabilność regału i ustawionych na nim przedmiotów. Meble Delta będą pasowały do salonu urządzonego w stylu skandynawskim, gdzie królują odcienie bieli i szarości, a znakiem rozpoznawczym są duże okna bez firan czy zasłon. W przeciwieństwie do surowych wnętrz, może być w nim dużo dekoracji takich jak obrazy, lampa czy dywany.

Zostaw komentarz