Meble i dodatki Style

Gdy lubimy zmieniać wystrój salonu

szary salon

Jeśli lubimy często zmieniać wystrój naszych wnętrz, a nie możemy sobie pozwolić na ciągłe wydatki z tym związane, najlepiej będzie jeśli stworzymy odpowiednią bazę pod zmiany, które wywoływać będą odpowiednio dobrane dodatki i drobne elementy wyposażenia.

Najlepiej stworzyć neutralny kolorystycznie salon – bazę. W takim przypadku sprawdzą się stonowane barwy, a pierwszym wyborem może tu być cała gama szarości. Jeśli nasz salon ma mieć zdecydowanie ciepły charakter, bez względu na dodatki, wówczas dobrze wybrać odcień szarości wpadający w beż. Baza kolorystyczna nie powinna być też zbyt ciemna, bo ciężko będzie na jej podstawie stworzyć wnętrze przestronne, jasne i optymistyczne. Na ścianach dobrze sprawdzą się szarości w gołębim odcieniu, które będą pięknie wyglądać w ramie z białych listew przypodłogowych i sufitowych. Podobnie stolarka drzwiowa i okienna oraz osprzęt elektryczny powinny mieć biały kolor.

szary salon

okazje.info.pl

Ponieważ najważniejszym elementem wyposażenia salonu jest kanapa – czy to w formie niewielkiej sofy czy też rozległego narożnika, który pomieści całą rodzinę i przyjaciół, wybór tego mebla jest ważnym etapem urządzania bazowego salonu. Warto postawić na proste w formie kanapy o nieskomplikowanych kształtach – pod tym linkiem znajdziesz wiele opcji, również takich w szarym kolorze: http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/kanapy/. W przypadku szarej bazy najlepiej kupić taką w obiciu ciemnym szarym, grafitowym, a dla nieco odważniejszych inwestorów – czarnym lub antracytowym.

Co daje nam taka baza? Możemy na jej tle bawić się kolorami dodatków. Jeśli zapragniemy wpuścić do salonu nieco słońca i wakacyjnego klimatu, możemy wybrać dodatki w kolorze słonecznej żółci i karminowej czerwieni. Z kolei aranżacja nawiązująca do koloru nieba czy oceanu to turkusy, błękity czy głębokie indygo. Na szarej bazie będziemy w stanie stworzyć wnętrze w różnym stylu – od stylu skandynawskiego, jeśli zastosujemy na samym początku jasną podłogę w bieli lub szarości, aż po styl orientalny, jeśli dodamy jedwabne poduszki, kolorową narzutę na kanapę, miękki dywan z perskim wzorem i hebanowy stolik kawowy. Kolor szary pięknie wydobywa inne barwy i ich głębię.

Zostaw komentarz