Duży salon

Jak udekorować salon na święta Bożego Narodzenia?

Jak urządzić salon na Boże Narodzenie?

Połowa listopada to z reguły ten moment, gdy zaczynamy zdawać sobie sprawę, że nadchodzą święta! Czas więc pomyśleć o odpowiednich dekoracjach bożonarodzeniowych do domu. To okres, w którym każdemu z nas zależy, by w mieszkaniu zagościła odpowiednia atmosfera. Świąteczny klimat z pewnością można uzyskać stawiając na tematyczne, dopasowane do okazji ozdoby. Zobacz, jakie w tym roku rządzą świąteczne pomysły na dekoracje!

Dekoracje okienne bożonarodzeniowe

Upiększanie mieszkania na święta to coś, co uwielbia większość z nas. Spędzanie zimowych, długich wieczorów, najlepiej przy kominku to czysta przyjemność. Jednak w okresie świątecznym nasz dom zmienia się szczególnie. Często zastanawiamy się jak udekorować salon na święta Bożego Narodzenia?

Jak urządzić salon na Boże Narodzenie?

Absolutnie zawsze doskonałą ozdobą są bożonarodzeniowe dekoracje okienne. Możemy postawić na klasyczne girlandy świetlne, które rozwieszone dookoła witryny cudownie odbijają od szkła światła. Drugą opcją są papierowe ozdoby, które można zawiesić na szybie. Cudownie wyglądają i już z zewnątrz prezentują, że w naszym domu panuje iście świąteczna atmosfera. Możemy też postawić na ozdoby, które wykonamy sami, np. korzystając ze specjalnych szablonów, które wraz ze sztucznym śniegiem w spreju, pozwalają stworzyć na oknie niezwykłą dekorację.

Świąteczne pomysły na dekorację salonu

Dekoracje bożonarodzeniowe do domu to nie tylko ozdoby okienne. Warto poświęcić nieco czasu i wysiłku, by stylowo odmienić salon. W końcu to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Świąteczne pomysły na dekorację to przecież nie tylko choinka. Swojskie drzewko, udekorowane bombkami lub przygotowanymi własnoręcznie ozdobami – to zawsze strzał w 10. Można też postawić na nieco bardziej nowoczesne opcje, czyli choinki utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej, np. białej lub srebrnej.

Jak urządzić salon na Boże Narodzenie?

Świąteczny klimat w salonie bez wątpienia uzyskamy stawiając także na inne dekoracje. Nastrój wprowadzimy dekorując stół przy pomocy sosnowych gałązek. Można je dodatkowo ozdobić jemiołą, kokardkami, czy lampkami. Jeśli mamy w domu schody – świetnym rozwiązaniem będzie oplecenie poręczy girlandą lub kolorowym łańcuchem. Przy kominku, w salonie dobrze jest zawiesić skarpety na prezenty od Świętego Mikołaja. Oprócz tego można postawić na bombki na stojaku, figurki Świętego Mikołaja, śnieżne kule, czy małe, ozdobne choinki. Na czas świąt dobrze jest też postawić na łańcuchy i świąteczne, świetlne girlandy. Cudownie podkreślają atmosferę świąt. Można je zamontować na ścianie, dookoła framugi drzwi, przy kominku czy fantazyjnie rozłożyć na stole.

Zostaw komentarz