Style

Domowa biblioteka w salonie

biblioteka w salonie

W niemal każdym domu znajdziemy zbiór książek. Czy to niewielki, czy pokaźny. Warto taki zbiór wyeksponować, aby książki nie tylko pięknie wyglądały, ale aby można było do nich łatwo dotrzeć, poczytać, wrócić do tych wielokrotnie czytanych i oddać się lekturze tych nowych. Posiadanie własnego zbioru książek pozwala wracać do wybranych pozycji z literatury oraz rozwijać się kulturalnie w domowym zaciszu, a poza tym taka prywatna kolekcja mówi wiele o zainteresowaniach i światopoglądzie gospodarzy, więc wyeksponowanie jej w widocznym miejscu, w publicznej strefie domu czy mieszkania, jak np. salon, jest dobrym pomysłem.

Najlepiej wygospodarować jedną ścianę w salonie na stworzenie na niej regału na książki. Może to być gotowy mebel z sieciówki czy półki na wymiar, na zamówienie. Idealny regał na pewno da się znaleźć na tej stronie: http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/regaly/. Warto zastanowić się nad odległościami od siebie poszczególnych półek, sprawdzając jakiej wielkości książki dominują w naszych zbiorach, aby regał lub półki były w pełni funkcjonalne i ładnie eksponowały nasze zbiory.

biblioteka w salonie

okazje.info.pl

Urządzając kącik biblioteczny w salonie musimy brać pod uwagę nie tylko ilość książek oraz idącą za tym ilość potrzebnych półek, ale również styl, w jakim nasz salon jest urządzony, bo regał czy półki powinny tworzyć z aranżacją tego miejsca spójną całość. Aby to książki były od razu zauważalne, półki powinny wtapiać się w tło. Najczęściej obecnie wybierane są białe regały, które nie dość, że są mało widoczne, to jeszcze dodatkowo są optycznie lekkie i nie obciążają zbytnio przestrzeni. Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie też regał na książki wtopiony w ściany działowe z płyty gipsowo-kartonowej albo obudowa wnęk drzwiowych i przestrzeni międzyokiennych. Zaletą biblioteki w salonie jest też wygoda i dostępność księgozbioru. Domowa biblioteczka w salonie to pomysł, który gwarantuje wygodę, ponieważ salon stwarza możliwość wygodnego czytania na kanapie czy w fotelu, a biblioteczka jest w zasięgu ręki. Biblioteczka w salonie czyni go dodatkowo przytulnym i swojskim. Wiele ciekawych regałów znajdziecie w rankingu popularności regałów według klientów Okazje.info.

Zostaw komentarz